TAOCHAKRAS 

Najděte svůj typ

Typology

Typologie osobnosti podle TAOCHAKRAS je souhrn ajurvédského pohledu na doši (Váta, Pitta a Kapha + jejich kombinace), dominantní čakry každého z nás a jedné ze sedmi základních universálních energií, které ovlivní naši duši. Jako ukázku uvádím stručný popis typu Tajemná, kterou má 6. čakru jako dominantní. Abyste zjistili jaký jste typ, můžete mne požádat o zaslaní testu zdarma přes kontaktní formulář v sekci Kontakt.   

Tajemná

Doša: Váta

Dominantní čakra: 6.

Tarotová karta: č. 12 - Viselec, č. 17 - Hvězda, č. 20 - Soud

Mistrovská esence: Orion, Hilarion, Aeolus

Trigram: vítr

číslo Nine Ki: 4

Osobnost

 jste velmi inteligentní, máte dar skvělé chápavosti a vynikající schopnost reagovat. Snadno znervózníte a býváte podrážděná. Typy Vata bývají nezřídka průkopníky své generace a také umělci, tvořiví lidé a estéti. Máte hrůzu ze starodávných upjatých pravidel a z konvencí. Máte slabě vyvinutý smysl pro tzv. reality života a proto často lítáte v oblacích. Váš nedostatek sebedůvěry je hlavním důvodem, proč tolik svých snů nedokážete uskutečnit. V dobré náladě dokážete být výmluvná společnice, ztělesnit radost ze života a tělem i duši oslavovat, tančit a zpívat. Velmi trpíte negativními energiemi a neumíte jim účinně čelit. Jste zvědavý člověk, neustále hledáte inspiraci a snadno se nadchnete pro nové nápady, který často nedokážete zhmotnit kvůli vaší náladovosti typická prvku Váty. Konstitučně máte slabou, rychle se stěhující energii, a díky tomu střídáte často chvíle plné nadšení a vitality s únavou a potřebou klidu. Žijete intuitivně a víc než jednou v životě to vám pomohlo. Máte většinou silný kontakt se svým povědomím. Vnímáte to co probíhá na povrchu, ale i v hloubce. K vaším nejsilnějším stránkám patří idealismus: nesmíříte se s okolnostmi a víte kdy je důležité bojovat proti nepravostem. Jste v duši rebelka a víte, že změna je možná a že sama dokážete udělat hodně proto.

Stravování

Co byste měla jíst: Obiloviny a Zelenina: avokádo, brambory (v malém množství), brokolice, cibule, červená řepa, česnek, chřest (s mírou), květák, pórek, ředkev, sladký hrášek, pohanka, pšenice, rýže, čočka, fazole, ječmen. Byliny a koření: bazalka, černý pepř (v malém množství), fenykl, hořčice (s mírou), hřebíček, kardamom, kopřiva, kurkuma, muškátový oříšek, oregano, , skořice, šafrán, tymián, zázvor s medem (v zimě). Ovoce: jezte jen v malém množství, nejlépe k snídani nebo k obědu. Velmi vhodné je ovoce lehce podusit a konzumovat jako kompot: banány, jablka, jahody, meduňky, pomeranče. Jádra a ořechy: kešu, mandle, sezam (velmi vhodný!), slunečnicová jádra, vlašské ořechy. Tuky: horčičný olej (s mírou), máslo, olivový olej, sezamový olej (s mírou). Mléčné produkty: čerstvé podmáslí, čerstvý jogurt, kobylí mléko, kravské mléko (v zimě méně), kozí mléko (při dechových obtížích), ovčí mléko, smetanový tvaroh, sýr. Nápoje: víno (s mírou). Čeho byste se měla zříci: káva, kvasnice, mátový čaj, minerální vody s uhličitany, ocet, ostré a smažené pokrmy, ostré koření jako čili, pivo (především světlé kvůli kvasnicím), příliš chladné a ledové nápoje, rozmarýn, silný černý čaj, stimulující nápoje jako Coca-cola či Red Bull, tvrdý alkohol, vepřové maso.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE A POZNAT SÁM SEBE?

 Pokud vás zajímá jaká jsou vaše témata, co vás harmonizuje, jaká jsou vaše slabá místa, jak by mohl vypadat váš jídelníček, jaké pohyby a sporty jsou pro vás vhodné, jaké bydlení vás harmonizuje, jaké oblečení vám pomůže se cítit dobře, jaké zaměstnání vám může splnit vaše životní poslání a další informace týkající se i jiné oblasti vašeho života, můžeme se domluvit na osobní konzultaci.

Chcete mě kontaktovat?